Zastupitelé proberou kanalizaci i stěhování domu dětí

20.05.2013 10:04

Zábřeh – Na svém dalším zasedání se ve středu 22. května sejdou zábřežští zastupitelé. Na programu budou informace o stavu projektu rekonstrukce kanalizace.

Obří investice za 1,6 miliardy korun se dotýká pěti měst, kromě Zábřeha ještě Šumperka, Mohelnice, Loštic a Hanušovic. Na Zábřeh ale připadá největší objem prací a také největší podíl z městského rozpočtu.

Ten bude dělat pětasedmdesát milionů korun. Zastupitelé už minule rozhodli, že si peníze půjčí od banky. Musejí ale dořešit podmínky výběrového řízení.

S úvěrem bude souviset i další bod jednání, na němž vedení města představí veřejnosti, jaký dopad bude mít stavba kanalizace a splátky úvěru na ekonomickou situaci města.

Na programu bude i otázka přemístění Domu dětí a mládeže Krasohled. Ten dosud sídlí v budově takzvané Masarykovy školy. Ta se má ale letos rekonstruovat pro potřeby místní základní umělecké školy a dům dětí se má stěhovat.

Radní se už dříve usnesli, že Krasohled najde nové sídlo v základní škole v ulici Boženy Němcové. Potřebnou změnu zřizovacích listin domu dětí ale zastupitelé na minulém jednání po dlouhé diskusi neschválili a bez ní není stěhování možné.

Jednání začíná v sále kina Retro v šestnáct hodin.

Autor: Michal Krestýn

Zpět